Dodano

Tablica magnetyczna w ramce z betonu

resized_img_9553

W ostatnim czasie trafiły do mnie materiały do decoupage, mixed media i home decor marki CADENCE. Jako pierwsze do testów wzięłam farbę magnetyczną i pastę efekt betonu.

W zeszłym roku kupiłam zegar w ozdobnej ramce za bezcen, bo mechanizm był uszkodzony, a ramka poobijana. Jak zobaczyłam farbę magnetyczną i pastę efekt betonu od razu postanowiłam przerobić mój brzydki zegar na tablicę magnetyczną.

Bez zbędnych przygotowań nałożyłam efekt betonu na ramkę. Pasta ta ma bardzo dobrą przyczepność i nakłada się ją dość łatwo (pierwszą warstwę nakładałam suchym pędzlem, tak jakbym odbijała pędzlem szablon, natomiast drugą warstwę tak jak bym malowała farbą).

Płytę z wnętrza zegara dokładnie oczyściłam z papieru i umyłam wodą. Farbę magnetyczną nakładałam cienkimi warstwami. Chociaż farba bardzo dobrze pokryła koło, to po pierwszej warstwie magnesy prawie się nie trzymały. Dopiero po szóstej warstwie magnesy trzymały się stabilnie. Myślę, że kilka cienkich warstw zapewnia równe rozłożenie drobinek zawartych w farbie.  Farbę magnetyczną nakładałam pędzelkiem gąbkowym.

Małe magnesy wykonałam z serduszek scrapków ze sklejki drewnianej. Pokryłam je dwiema warstwami pasty, a od wewnątrz na klej na ciepło podkleiłam malutkie magnesiki.

Muszę przyznać, że pasta efekt betonu i farba magnetyczna mnie zachwyciły. Już myślę jak by tu jeszcze je wykorzystać. 🙂

Tak się prezentuje moja tablica magnetyczna:

 

tablica magnetyczna

tablica magnetyczna

tablica magnetyczna

tablica magnetyczna

tablica magnetyczna

tablica magnetyczna

tablica magnetyczna

tablica magnetyczna

tablica magnetyczna

Pozdrawiam

Justyna 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *