Dodano

Morski słoik decoupage

słoik decoupage

Słoik decoupage z motywem morskim do wykonania którego użyłam produkty do decoupage – CADENCE.

Szklany słoik dokładnie umyłam i po wysuszeniu pokryłam dwa razy Primerem.

Następnie z papieru ryżowego z motywem morskim wycięłam cztery kółka. Ten papier jest bardzo cieniutki i zauważyłam, że faktura jaka powstała po pomalowaniu pędzelkiem gąbkowym była troszeczkę za ostra dla niego. Moje koła przykleiłam na klej do decoupage.

Po wyschnięciu kleju do decoupage tło pomiędzy obrazkami pomalowałam farbą akrylową w kolorze jasnym szarym dwa razy. Po wyschnięciu nakleiłam taśmę malarską, aby zrobić paski (dla mnie paski zawsze kojarzą się z morzem). Jako drugi kolor wybrałam farbę kredową w odcieniu szaro-niebieskim. Farba kredowa ma bardzo dobre pokrycie, więc malowałam nią tylko jeden raz. Taśmę zrywałam jak farba była jeszcze mokra.

Gdy paski były już suche dookoła obrazków namalowałam ramkę by przypominały okna na statku. Do malowania użyłam białej farby matowej. Farba ta bardzo szybko schnie i rzeczywiście jest pięknie matowa. Farbę nakładałam pędzelkiem dość grubo by lekko odznaczała się od tła.

Całość polakierowałam lakierem matowym, który według mnie jest półmatowy. Lakier wysechł dość szybko i przystąpiłam do cieniowania pasków i obrazków. Jak zawsze skośnym pędzlem, wodą i czarną farbą akrylową (ta farba zdecydowanie szybciej schła więc czas na poprawki był krótszy). Na ramkach wokół obrazka zrobiłam czarne kropki, natomiast na tle białe – wiadomo uwielbiam kropki i praca bez nich to u mnie rzadkość.

Na koniec całość polakierowałam i przykleiłam gruby sznurek, dzięki któremu farba nie uszkodzi się od zamknięcia.

słoik decoupage

słoik decoupage

słoik decoupage

słoik decoupage

słoik decoupage

słoik decoupage

Jak powstał słoik – zobacz film 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *