Dodano

Kartka „Wielkanocne jajko”

kartka na wielkanoc

Pierwsze kartki na Wielkanoc w kształcie jajka w rozmiarze 15 cm. Do bazy wykorzystałam tekturę typu Kraft .

Do kartki użyłam trzy warstwy papieru do scrapbookingu oraz obrazek w kształcie jajka. Czwartą i trzecią warstwę oraz obrazek i drugą warstwę wstępnie skleiłam na taśmę dwustronną oraz przeszyłam na maszynie do szycie. Nie starałam się, aby wszystko było super równe tylko przeszywałam tak, aby linie się krzyżowały- tak mi się bardziej podoba. Przeszycie nie jest konieczne. Ja od niedawna nauczyłam się szycia na maszynie więc próbuję. Krawędzie przyciemniłam brązowym tuszem z Latarni morskiej.

Do sklejania kartki używałam kleju Magicznego (przelewam go do małej buteleczki z cienką końcówką, bo denerwuje mnie, że wszystko się od niego brudzi), kleju na ciepło i kleju polimerowego.

Niedawno pierwszy raz do oklejania okładki notesu użyłam kleju polimerowego i jestem nim zachwycona. Jedyną wadą jak dla mnie jest jego zapach, ale on wietrzeje.  Papier przykleja się równo i nie nasiąka wodą jak to się dzieje przy magiku.

Warstwy kartki podklejałam beermatą i sklejałam na klej polimerowy.  Małe elementy przyklejałam na klej magiczny i klej na ciepło.

kartka na Wielkanoc

kartka na wielkanoc

kartka na wielkanoc

kartka na wielkanoc

1

kartka na wielkanoc

kartka na wielkanoc

kartka na wielkanoc

 

 

Jak powstała kartka – zobacz film 🙂

Jeden komentarz do “Kartka „Wielkanocne jajko”

  1. Sliczne te twoje karteczki,bardzo pomysłowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *