Dodano

Herbaciarka

IMG_0536

Najwięcej problemów miałam z herbaciarką. Zaplanowałam zupełnie inny obrazek, ale jak doszło co do czego musiałam zmienić koncepcję, bo okazało się, że to co przygotowałam zupełnie nie pasuje.

Herbaciarkę pomalowałam na biało farbą akrylową za pomocą pędzelka gąbkowego. Po wyschnięciu okleiłam taśmą malarską o grubości  2,5 cm. dodatkowo przygotowałam owal ze sklejki drewnianej o grubości 3 mm.

IMG_3868

IMG_3864

Następnie pomalowałam pierwszym kolorem farby kredowej – zielony turkus (dekor paint soft – Pentart). Nałożyłam dwie warstwy. Na pomalowany na biało owal przykleiłam serwetkę z ptaszkiem.

IMG_3871

IMG_3875

Po wyschnięciu zerwałam taśmę i pomalowałam dwa razy farbą kredową zielony vintage (Chalky finish- Rayher).

IMG_3880

IMG_3881

Polakierowałam lakierem akrylowym. Gdy wyschło pocieniowałam na łączeniu pasków i na brzegach białą farbą akrylową przy pomocy małego pędzla skośnego. Farbę rozcieńczałam wodą. Wiem, że są opóźniacze akrylowe, ale ja mam i nie pasuje mi ten preparat.  Farba potem schnie długo, a jak się cieniuje farbą z wodą na powierzchni lakierowanej to też przez dłuższą chwilę możemy dokonywać poprawek, a nawet wszystko zetrzeć.

IMG_3883

IMG_3885

IMG_3891

Przyłożyłam mój obrazek z ptaszkiem i klapa, nie pasuje, jest zbyt niebieski. Już mi coś nie pasowało jak polakierowałam pudełko, ale myślałam, że jak podcieniuję owal i pudełko na brązowo to się wszystko zgra, ale niestety.

Herbaciarkę miałam wyrzucić, bo nie miałam pomysłu jak to poprawić. Ciężko zamalować tak ciemne kolory. Odłożyłam ją na kilka godzin. Podumałam i doszłam do wniosku, że gorzej już być nie może, więc wybrałam inną serwetkę z ptaszkiem i wycięłam owal. Żeby nie malować zbyt wielu warstw wycięłam owal takiej samej wielkości jak serwetka z papieru ryżowego. Papier ryżowy przykleiłam na klej do decoupage i jak wysechł pomalowałam dwa razy białą farbą akrylową. Następnie nakleiłam obrazek z ptaszkiem.

IMG_3893

IMG_3898

Polakierowałam i postanowiłam zrobić dookoła koronkę. Przygotowałam sobie owal i odbiłam pędzelkiem gąbkowym kółka wokół obrazka. Sam obrazek przykryłam owalem z tektury.

IMG_3899

IMG_3900

Następnie dorobiłam kropeczki wokół koronki, podcieniowałam obrazek, koronkę i brzegi ciemną farbą. Sam owal z ptaszkiem pomalowałam dwa razy lakierem triple gloss (Rayher), obrazek jest lekko wystający.  Na koniec dwoma rozmiarami wykałaczek zrobiłam kropeczki. Resztę pudełka polakierowałam kilka razy lakierem matowym.

herbaciarka decoupage

herbaciarka decoupage

Uff herbaciarka uratowana i prezentuje się następująco:

herbaciarka decoupage

herbaciarka decoupage

herbaciarka decoupage

herbaciarka decoupage

herbaciarka decoupage

Pozdrawiam Justyna